Ibrahimovic: Nuk më duhet “Topi i Artë” kur jam më i miri !

Posted: December 1, 2013 in Uncategorized
image

 

Sulmuesi  i PSG-së, Zlatan Ibrahimoviç, godet përsëri për të dalë sërish në faqet e para të mediave sportive. Sulmuesi suedez deklaroi pas triumfit 2-1 kundër grekëve të Olympiakos në “Park des Princes”, se nuk ka nevojë për Topin e Artë, sepse e di që është futbollisti më i mirë në botë. “Nuk është diçka që e mendoj pasi nuk është e rëndësishme për mua.

Nuk më duhet ky trofe për ta ditur që jam më i miri”, ka thënë Ibrahimoviç. Ndoshta Ibra është karikuar për këtë vetëvlerësim nga barazimi i rekordit të Krespos, Van Nistelroj, Inzaghit dhe portugezit Ronaldo për numrin e golave që ka shënuar në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Ibrahimoviq, është futbollisti I 18 në historinë e Ligës së Kampionëve, që ka zhvilluar 100 ndeshje.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s