Ibra: Jam më i miri edhe pa Top të Artë

Posted: December 1, 2013 in Uncategorized
image

 

“Modestia” e Zlatan Ibrahimoviç nuk njeh kufi. Pasi sugjeroi disa ditë më parë se ai është vetë Zoti dhe se Boterori pa te nuk ka vlere, 32-vjeçari thotë se “është më i miri në botë, duan apo nuk duan specialistët”. 

I pyetur se cili meriton Topin e Artë midis Lionel Messit, Cristiano Ronaldon dhe Franck Ribery, Ibrahimoviç tha: “Nuk më duhet një Top i Artë për të provuar që jam më i miri. Nuk më intereson aspak se kush e fiton. Nuk kam nevojë për këtë trofe për të qenë më i miri”.

Vitin e kaluar, Ibrahimoviç fitoi titullin kampion me Paris SG dhe atë të golashënuesit më të mirë në Francë me 30 gola, por ndonëse ka fituar më parë kampionatin italian, spanjoll dhe holandez, duke u shpallur disa herë golashënuesi më i mirë, suedezi nuk ka figuruar asnjëherë midis kandidatëve për Topin e Artë.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s