Galliani konfirmon: Lamtumirë Milan!

Posted: December 1, 2013 in Uncategorized
image

 

Pas zërave vjen edhe konfirmimi. Pas 27 vjetësh e 10 muaj, Adriano Galliani do të largohet nga drejtimi i Milanit pas ndeshjes së radhës në Champions me Ajaxin, por ndoshta ky divorc mund të konkretizohet edhe më parë. Plagët te klubi kuqezi nuk janë shëruar, përkundrazi janë hapur edhe më shumë. Fitorja në Glasgow kundër Celtic nuk ka mjaftuar për t’i ndryshuar humorin drejtuesit të Milanit, që tashmë ndihet si i burgosur dhe nuk mund t’i rezistojë më stresit që ka mbërthyer klubin.

“Do të largohem për një kauzë të drejtë me ose pa marrëveshje. Jam dakord me ndryshimin e drejtimit, por duhet bërë me elegancë dhe jo në këtë mënyrë”.

Në fillim të muajit pati një takim kokë më kokë me presidentin Berlusconi, i cili jo vetëm i dha mbështetje por edhe kohë që deri në fund të sezonit të gjendet një zgjidhje për të gjitha problemet te Milani dhe ndërkohë, ndoshta tensioni do të shuhej. Madje ish kryeministri i ka propozuar edhe angazhimin në partinë e tij Forza Italia, skenar që mesa duket nuk e ka entuaziazmuar Gallianin.

“Respekti që kam për presidentin Berlusconi është dhe do të mbetet i njëjtë. Cfarë do të bëj në të ardhmen? Për momentin nuk do të pranoj asgjë nga askush”.

Me tratativat e ndërprera për një divorc me mirëkuptim mes palëve, 50 milionë Euro është shifra e majme që pritet të shkojë në llogarinë e Gallianit, që në gjithë këto vite ka patur çdo rol të nivelit të lartë në drejtimin e shoqërisë. Në 28 sezone, 69-vjeçari është parë si zv/president, administrator i deleguar dhe supervizor i sektorit komercial te Milani, pa llogaritur angazhimin e tij të mëparshëm te Mediaset, para mbërritjes së Piersilvios.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s