Ergys Kace fiksimi i Jose Mourinhos !

Posted: December 1, 2013 in Uncategorized
image

 

Padyshim një nga talentet më të medhenj të futbollit Shqiptar është Ergys Kaçe, djaloshi nga Korça, i cili është në prag largimi nga klubi i tij Paok për shkak të problemeve jashtë fushe, të ardhura prej faktit se 20-vjeçari postoi në rrjetet sociale një foto të tijën me bluzën e UÇK-së. Për shkak të këtij problemi me klubin helen, ku Kaçe ka plot 4 muaj që vuan pezullimin, shumë klube të Europës u vunë pas tij, si njëri nga talentet më interesantë që ofron kampionati grek. Pikërisht pas kësaj ‘mësymjeje’ të klubeve Europiane për të, mediat zbuluan dhe disa detaje interesante.

Ergys Kaçe qëndron prej kohësh në listën e trajnerit të mirënjohur Jose Mourinho. Sipas asaj që raportohet, trajneri portugez e ka vëzhguar djaloshin që në kohën kur drejtonte Real Madrid, por për një sërë faktorësh ai nuk e transferoi.

Por edhe pasi mori drejtimin e ekipit anglez të Chelsea, mediat zbuluan se Kaçe vazhdonte të ishte në radarin e 50-vjeçarit. Megjithatë duket se rrugët e Mourinho me ‘fiksimin’ e tij nuk do takohen akoma.

Portugezi kërkon akoma një provë bindëse nga djaloshi në një nga ligat e mëdha Europiane për të vërtetuar potencialin e tij. Kaçe pritet të transferohet në Romë tek Lazio në merkaton dimërore, dhe nësë bën mirë, atëhere Mourinho do të jetë duke e vëzhguar. Dhe kush e di, mbase në të ardhmen më në fund do jenë bashkë.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s