Lojtari i botës për këtë javë

Posted: September 2, 2013 in Uncategorized

 

Fiorentina - K
Java që sapo lamë pasë ishte tepër e pasur sa i përket botës së futbollit, teksa Goal.com ka shpalosur emrin e lojtarit i cili pati performancë më të mirë gjatë kësaj jave.

Të dhënat personale

Emri: Giuseppe Rossi (Fiorentina)
Pozita: Sulmues
Klubi: Fiorentina
Mosha: 26

 

Java në numra

Ndeshje (Gola): 2 (3)
Minuta në fushë: 144

 

Ishte vendimtar në fitoret e Fiorentinas kundër Catanias me rezultat 2-1 dhe kundër Genoas me rezutlat 2-5.

 

Performancë të mirë patën edhe:

Vedat Ibisevic – Stuttgart
Lionel Messi – Barcelona
Daniel Sturridge – Liverpool
Abdel-Malek – Zamalek

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s