Interi nuk njeh kundërshtar

Posted: September 2, 2013 in Uncategorized

 

Palaxcio - K
Interi ka shënuar fitore bindëse si mysafir i Catanias me rezultat 3-0 duke vërtetuar kështu formën e mirë nëpër të cilën janë duke kaluar Nerazzurrët, në këtë start të ri të sezonit.

Në minutën e 19’, Jonathan dhuron një top të mirë për Rodrigo Palacion i cili shënon për të kaluar Interin në epërsi. Në vazhdim ndeshja u qetësua dhe skuadrat shkuan në pushim të pjesës së parë me një gol epërsi për të kaltërtit.

 

Pjesa e dytë filloi shumë mirë për Mazzarrin, pasi në minutën e 56’ Youto Nagatomo shënon për të dyfishuar epërsinë e Interit, duke vërtetuar gjithashtu formën e mirë nëpër ët cilën është duke kaluar lojtari.

 

Dhjetë minuta para fundit të neshjes, saktësisht në minutën e 80’ Ricky Alvarez shënon një super gol për rezultatin 3-0.

Me këtë fitore Interi ngjitet në kuotën e 6 pikëve nga dy ndeshje, dhe e ndan majen e tabelës me disa skuadra tjera që kanë gjithashtu nga gjashtë pikë.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s