Ekskluzive: Sa i ka kushtuar dhe sa ka përfituar Real Madridi nga Kaka ?

Posted: September 2, 2013 in Uncategorized

 

 

Përderisa edhe pritet zyrtarizimi i Kaka tek klubi i Milanit, Zyrtare.com ju sjell disa statistika që nga koha kur u transferua Braziliani Kaka në Madrid e deri tani.

 

Kaka+Bournemouth+v+Real+Madrid+NYx3F1MTLycl

 

Ricardo Kaka ka luajtur 121 ndeshje me Real Madridin në total dhe ka përfituar hiç më pak se 123 milionë euro,që i bie përafërsisht të përfitojë 1 milionë e 16 mijë e 529 euro për ndeshje.

Kaka+Real+Madrid+v+Paris+Saint+Germain+FC+aNAY746DbqJl
Por…Florentino Perez thotë se Kaka i ka sjellur 600-700 milionë euro përfitime klubit në 4 vite sa ka qenë në skuadër dhe se Real Madridi është futur në tregun Aziatik pikërisht nëpërmjet Kakas.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s