Detajet e plota për transferimin e Bale

Posted: September 2, 2013 in Uncategorized

 

 

Siç e dimë tashmë të gjithë, Gareth Bale edhe në mënyrë zyrtare është lojtar i ri i Real Madridit, pasi dy klubet më në fund kanë arritur marrëveshje për transferimin e uellsianit në Santiago Bernabeu, teksa më poshtë keni disa detaje rreth këtij transferimi, e disa të tjera nuk janë bërë ende publike.

Gareth Bale me Real Madridin ka nënshkruar kontratë gjashtë vjeçare, teksa klauzola e blerjes së tij ende nuk është bërë publike në asnjë medium.

 

Transferimi i Gareth Bale te Real Madridi pothuajse në mënyrë zyrtare është transferimi më i madh në historinë e futbollit, me plotë 100 milionë euro, duke kaluar kështu arritjen e Cristiano Ronaldo në Santiago Bernabeu për 94 milionë të tilla.

 

Gareth Bale nesër do të prezantohet si lojtar i Real Madridit në Santiago Bernabeu në ora 13:00, ku fillimisht do të flaës në konferencë për shtyp, dhe pastaj do del para tifozëve ku pritet të jetë një numër rekord i tyre.

Forma fantastike e lojtarit me Tottenhamin dhe Uellsianin ka bërë që ai të jetë transferimi më i madh që ka njohur ndonjëherë bota e futbollit deri në këto momente.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s