Deklarata e parë e Kaka si lojtar i Milanit

Posted: September 2, 2013 in Uncategorized

 

Kaka - K
Ricardo Kaka ka folur menjëherë për media, pas transferimit të tij te Milani nga Real Madridi, duke u shprehur tepër i lumtur për një gjë të tillë.

“Unë jam shumë i lumtur që jam rikthyer. Unë dua të kërkoj falje që u largova nga viti 2009, këto gjëra ndodhin. Tani unë jam kthyer dhe jam shumë i lumtur”.

 

“Këtu ka shumë lojtarë të ri dhe tepër të mirë. Unë jam i lumtur që e kam në skuadër Robinhon. Psiçikisht unë ndihem shumë mirë. Paratë kurrë nuk kanë qenë gjëja primare për mua,teksa unë e vërtetova këtë gjë me këtë transferim”.

“Kampionati Botëror? Unë mendoj se em performancat te Milani mund të arrijë deri aty. Unë do të bëj më të mirën nga vetja. Unë tashmë jam në shtëpi, dhe kam pranuar shumë mesazhe urimi”, ishin fjalët e para të Kakas si lojtar i Milanit.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s