Treshja e Napolit e pandalshme

Posted: August 31, 2013 in Uncategorized

 

Callejon - K
Treshja sulmuese e Napolit e përbërë nga Callejon, Hamsik dhe Higuain është duke u treguar e pandalshme, pasi kanë arritur të shënojnë katër gola në fitoren e sotme kundër Chievos me rezultat 4-2.

Fillimisht ishte Hamsik që në minutën e 13’ kalon Napolin në epërsi para se në minutën e 24’ Alberto Paloschi të barazojë rezultatin. Në minutën e 28 Callejon shfrytëzon një pasim të Higuain për të rikthyer epërsinë e Napolit para se Paloschi ta barazojë përsëri atë(40′),

 

Në minutën e 54 Hamsik shënon golin e tij të dytë në këtë takim dhe të tretin për Napolin, para se Gonzalo Higuain në minutën e 70’ të shënojë për rezultatin përfundimtar të takimit, 4-2.

Me këtë fitore, Napoli është në vendin e parë me gjashtë pikë pas dy ndeshjeve.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s