Sakho, lojtar i Liverpoolit për 17 milionë €

Posted: August 31, 2013 in Uncategorized

 

Mamadou+Sakho+Real+Madrid+v+Paris+Saint+Germain+fHuIdZLnh1yl

 

Liverpooli ka arritur marrëveshje me mbrojtësin e Paris Saint-Germain, Mamadou Sakho.

 

The Reds do t’i paguajnë kampionëve të Ligue 1 17 milionë € për mbrojtësin 23 vjeçar, i cili ka bërë 150 paraqitje me PSG dhe do të përpiqet të zë një vend në ekipin e Rodgers.

Sidoqoftë, pas lëndimit të Kolo Toure, Sakho nuk do ta ketë edhe aq vështirë t’i dëshmojë aftësitë e tij.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s