Kondogbia: Kalimi tek Real Madrid ishte i rrezikshëm

Posted: August 31, 2013 in Uncategorized

 

geoffreykondogbialenskit_576x324

 

Nënshkrimi më i ri i Monacos, Geoffrey Kondogbia ka pranuar se pasi mendoi të transferohej tek Real Madrid, ai ishte bindur se një largim drejtë kryeqytetit Spanjoll mund të ishte me rrezik.

 

“Kur ishte përmendur një transferim në Madrid nuk u plotësuan të gjitha kushtet dhe pasi fola me disa njerëz që kuptojnë shumë nga futbolli, ata më thanë se do të ishte me rrezik për mua nëse largohem atje”, u shpreh ai për L’Equipe.

“Ishte rrezik të mos luaja shumë atje, është e qartë, por nuk është vetëm ajo, ka edhe gjëra të tjera”.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s