Honda dështoi, Kaka pagën e lartë, tani Allegri kërkon Ozilin

Posted: August 31, 2013 in Uncategorized

7af65711-aeab-4e93-94ba-948e822399b5.jpg

Pas refuzimit që CSKA i bëri Milanit për Keiuske Hondan, Adriano Galliani menjëherë i ka dhezë motorët dhe po tenton me çdo kusht që këto ditë të mbetura të afatit kalimtar veror të gjej zëvendësuesin e Boatengut që edhe zyrtarisht është rikthyer në Bundesliga te skuadra Schalke 04. Dje dhe sot nëper mediat italiane dhe spanjolle po qarkullojnë zëra për një rikthim të mundshëm të brazilianit Kaka, në San Siro e sidmos kjo hipotezë po duket më e arritshme pasi Milano, ka nevoj së tepërmi për një fantazist si ai, por tani në këtë rrugë po shfaqet një problem pothuajse i ngjajshëm me atë të vitit të kaluar paga e lartë e brazilianit. Kaka ka kontratë me Realin deri në vitin 2015, dhe paga e tij vjetore është 10 milionë të cilën Leite, nuk është i interesuar ta zvogëloj, dhe si duket kjo do të jetë mollë sherri në mes tij dhe Gallianit, pasiqë në anën tjetër Reali është pajtuar në parim që mesfushori të kthehet aty prej nga ka ardhur. Mirëpo zëra nga Italia thonë se Massimiliano Allegri ka kërkuar nga Galliani dhe Berlusconi, që të interesohen për situatën e turko-gjermanit Mesut Ozil, i cili kohëve të fundit nuk i ka punët mirë me Madrilenët, sidomos me ish trajnerin e Milanit Carlo Ancelotti, që nuk po len lojë pa e zëvendësuar.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s