Gotze dhe Schweini jashtë skuadrës së Gjermanisë

Posted: August 31, 2013 in Uncategorized

 

Gotze - K
Dyshja e Bayernit, Mario Gotze dhe Bastian Schweinsteiger janë jashtë skuadrës së Gjermanisë për dy ndeshjet kualifikuese për Botërorin 2014.

Gotze dhe Schweini nuk do të jenë në skuadrën e Joachim Loew për ndeshjen kundër Austrisë dhe Ishujve Faroe, për shkak të një lëndimi në kyçin e këmbës.

Gotze pritet të jetë jashtë fushave të lojës për diku rreth dy javë, për shkak të ndërhyrjes të rrezikshme që Ramires bëri ndaj tij, në finale e mbrëmshe në kuadër të Superkupës Europiane.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s