Gazzetta – Me Catanian kthehet titullar Kovacic

Posted: August 31, 2013 in Uncategorized
Gazzetta – Me Catanian kthehet titullar Kovacic

Sot Interi i Mazzarrit eshte stervitur per here te parafundit para nisjes neser mbasdite drejt Catanias. Sipas asaj qe raporton i derguari i Gazzetta dello Sport ne ndjekje te zikalterve, Luca Taidelli, tekniku ka provuar nje formacion te ngjashem me ate qe ka luajtur te diel kunder Genoas ne San Siro. Edhe Samuel eshte kthyer ne grup dhe do te jete i gatshem pas nderprerjes per Kombetaret. Prandaj, do te konfirmohet edhe njehere mbrojtja me tre: Campagnaro, Ranocchia dhe Juan Jesus. Jonathan eshte provuar perseri ne te djathte, Nagatomo ne te majte dhe Cambiasso perpara mbrojtjes. Ne mes si te brendeshem do te luajne Guarin dhe Kovacic, i cili kete jave do te nise qe nga minuta e pare. Do te zevendesoje Kuzmanovic, sepse perpara do te luajne perseri Alvarez dhe Palacio. Taider dhe Icardi do te jene gati te zbresin ne fushe ne rast nevoje.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s