Zyrtare: Eriksen lojtar i Tottenhamit

Posted: August 30, 2013 in Uncategorized

 

 

Tottenhami ka konfirmuar se ka arritur të transferojë mesfushorin danez të Ajaxit, Christian Eriksen i cili ishte i kërkuar mjaftë edhe nga disa top klube tjera.

Eriksen ka nënshkruar më herët kontratë zyrtare me Tottenhamit, dhe pritet të jetë zëvendësues i Gareth Bale që do të transferohet te Real Madridi.

“Ne jemi të lumtur të ju njoftojmë se kemi arritur marrëveshje me Ajaxin për transferimin e Christian Eriksen”, shkruan në komunikatën zyrtare të lëshuar nga skuadra angleze

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s