Van Der Sar : Eriksen ka mundesi per tu bere nje yll tek Tottenham !

Posted: August 30, 2013 in Uncategorized
Tags:

Christian Eriksen mund te behet nje yll i futbollit boteror sipas legjendes hollandeze Edwin Van der Sar.

21-vjecari hollandez eshte shume afer transferimit tek Tottenham duke i dhen fund keshtu aventures 5 vjecare me Ajaxin.

Keto ishin fjalet e Van der Sar :”Ai eshte nje lojtar shume i mire dhe mua do te me vinte keq nqs do te largohej nga ne.Eshte lojtar me shume cilesi,perdor shume mire te dy kembet,eshte i shpejt dhe i jep ritm lojes.Keshtu qe une jam i sigurt qe nese ai shkon tek Tottenham do te shkelqej”-Ka then drejtori sportiv i Ajax.

Van der Sar ka folur dhe per klubin ku kalo nje pjese te madhe te karrieres ,Man.Utd .”Besoj se United do ta kapercej shume mire pensionimin e Sir Alex Ferguson dhe do te lulezoj nen drejtimin e menaxherit David Moyes”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s