Sneijder përsëri jashtë skuadrës

Posted: August 30, 2013 in Uncategorized
Tags:

snejider

Si duket Sneijder çdo ditë e më shumë është duke u tretur si lojtar, pasi përsëri është lënë jashtë nga skuadra Holandeze, për dy ndeshjet e ardhshme, kundër Estonisë dhe Andorrës.

Trajneri i Holandës, Louis Van Gaal ka vendosur që të mos e ftojë fare mesfushorin e Galatasarayt për këto dy ndeshje.

Holanda do të konfirmojë edhe zyrtarisht pjesëmarrjen në Brazil 2014 nëse arrin të fitojë këto dy ndeshje, pasi me pikët që do t’i ketë, do të mjaftojnë për të siguruar kualifikimin.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s