Samuel Eto’o i lumtur me kalimin në Angli

Posted: August 30, 2013 in Uncategorized
Tags:

eto'o

 

Samuel Eto’o e ka përshkruar transferimin e tij në Premier League si një ëndërr pas kalimit tek Chelsea.

 

“Kam pasur disa mundësi të vij në Angli, përfshirë edhe kur Jose ishte për herë të parë këtu – por nuk funksionoi për një arsye apo tjetër”, u shpreh Eto’o për website zyrtar të Chelseat.

“Që nga ajo kohë, kam pasur një karrierë në të cilën kam pasur fat të fitoj shumë trofe në shtete të ndryshme,por ëndrra ime e fundit si lojtar profesional është të vij dhe të luaj në Angli për të parë nëse mund të kem suksesin e njëjtë si me klubet e mëparshme”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s