Roma bën ofertë për Sakhon

Posted: August 30, 2013 in Uncategorized
Tags:
f1_30mama1377849702.jpg


Drejtuesit e Romës kanë bërë ofertë zyrtare për mbrojtësin e skuadrës franceze PSG, Mamadou Sakho. Lajmi është bërë i ditur të enjten nga e përditshmja franceze “L’Equipe”. Mësohet se për Sakhon, skuadra italiane ka bërë një ofertë prej rreth dhjetë milionë euro. Sakho 23-vjeçar, pritet të largohet nga PSG gjatë këtij muaji, pasi nuk është në planet e trajnerit të ri, Laurent Blanc. “Sakho është një lojtar i mire. Do të ishte përforcim i qëlluar për ekipin tonë”, ka thënë trajneri i Romës, Rudi Garcia. Interesim për Sakhon kanë treguar edhe skuadra e Milanit, Liverpoolit dhe Tottenhamit. Ai ka kontratë me ekipin deri në vitin 2015.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s