Bilbao refuzon 30 mln € nga Man Utd për Herreran

Posted: August 30, 2013 in Uncategorized
Tags:

 

Ander Herrera

 

Manchester United ka bërë një ofertë prej 30 milionë € për lojtarin e Athletic Bilbao, Ander Herrera, por kërkesa e Djajve të Kuq është hedhur poshtë nga drejtuesit e klubit Bask.

 

“Ka një ofertë nga Manchester United për Ander Herreran. Klubi ynë është ndryshe, bazohet vet në ndjenja. Qëllimi ynë nuk është të bëjmë para. E konsiderojmë Athletic si një klub unik dhe lojtarët duhet të mendojnë kështu”.

“Kemi pranuar një ofertë natën e kaluar dhe nuk negociojmë për lojtarët tanë. Për një lojtar të largohet, duhet së pari ai të tregojë që dëshiron largimin dhe klubi të caktojë klauzolën”, u shpreh Josu Urrutia, president i Athletic Bilbaos

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s