Zyrtare: Fiorentina nenshkruan me Ante Rebic

Posted: August 29, 2013 in Uncategorized
Tags:

Rebic - K
Fiorentina ka kompletuar transferimin e lojtarit të RNK Split, Ante Rebic.

19 vjeçari që erdhi nga skuadra kroate, ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare me klubin Italian.

 

“Fiorentina konfirmon se ka arritur marrëveshje për transferimin e Ante Rebic, për një marrëveshje pesë vjeçare. Kroati ka bërë një paraqitje dhe ka shënuar një gol me kombëtaren kroate këtë sezon”, shkruan në komunikatën zyrtare të lëshuar nga Fiorentina.

Rebic ka shënuar 18 gola në 60 paraqitje për Splitin, ndërmjet viteve 2011-13. /botafutboll

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s