Schalke kërkon blerje të madhe, do Ronaldinhon

Posted: August 29, 2013 in Uncategorized
Tags:

Schalke 04 kërkon të bëjë një blerje të madhe pas kualifikimit për në fazën e grupeve të Ligës së Kampioneve.

Pas rezultateve të mira që i dha Raul Gonzalez, klubi gjerman po mendon për një tjetër yll veteran të futbollit. Sipas ‘Bild’, skuadra e drejtuar nga Jens Keller kërkon të kthejë në Europë brazilianin Ronaldinho, të cilit i përfundon në dhjetor të këtij viti kontrata me Atletico Mineiro.

Ish-futbollisti i Barcelonës dhe Milanit kërkon të luajë botërorin e Brazilit dhe tek Schalke 04 mundësitë e tij për grumbullim do të shtoheshin.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s