Milan vazhdon në Champions League

Posted: August 29, 2013 in Uncategorized
Tags:

Milan është treguar i fortë në shtëpi për ndeshjen e dytë kualifikuese në Champions League kundër PSV, me ç’rast Rossonerët shënuan fitore bindëse me rezultat 3-0.

AC+Milan+v+PSV+Eindhoven+UEFA+Champions+League+LKEy70dJgQnl

Rossonerët dominuan në këtë takim duke treguar se qëllimi i tyre i vetëm është fitorja dhe kualifikimi në Champions League, pasi me të vërtetë ky kompeticion nuk e ka hijeshinë e duhur pa 7 herë fituesin e saj.

Sidoqoftë, ekipi i Allegrit kaloi herët në epërsi, ku pas asistit të Montolivos, Boateng plason një goditje të fuqishme duke shënuar për 1-0 në minutën e 9′ dhe me këtë rezultat përfundon edhe pjesa e parë.

Në pjesën e dytë saktësisht pas 10 minutave pas një harkimi të Philippe Mexes, më së miri gjindet Mario Balotelli, i cili shënon për 2-0(55′).

Për të shënuar shpresat në total për mysafirët kujdeset Boateng për të shënuar golin e dytë të tij dhe të tretin për skuadrën në minutën e 77.

Në Champions League u kualifikuan edhe Real Sociedad,Zenit Petersburg,Viktoria Plzen dhe Celtic./botafutboll