Grupet e plota të Ligës së Kampionëve

Posted: August 29, 2013 in Uncategorized
Tags:

 

Eshtë tërhequr dhe shorti në Monte Carlo të Monacos, sa i përket klubeve të cilët do të jenë në grupet e Ligës së Kampionëve.

 

Grupi A
Manchester United
Shakhtar Donetsk
Bayer Leverkusen
Real Socieadad

 

Grupi B
Real Madrid
Juventus
Galatasaray
FC Kopenhavn

 

Grupi C
Benfica
PSG
Olympiacos
RSC Anderlecht

 

Grupi D
Bayern Munich
CSKA Moska
Manchester City
FC Viktoria Plzen

 

Grupi E
Chelsea
Schalke
FC Basel
FC Steaua

 

Grupi F
Arsenali
Marseille
Borusia Dortmund
Napoli

 

Grupi G
Porto
Atletico Madrid
Zenit st Petersburg
Austria Wien

 

Grupi H
Barcelona
AC Milan
Ajax
Celtic FC

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s