Eto’o, teste mjekësore te Chelsea

Posted: August 29, 2013 in Uncategorized
Tags:

Eto'o - K
Chelsea pritet që edhe zyrtarisht të kompletojë transferimin e sulmuesit të Anzhit, Samuel Eto’o.

The Daily Mail raporton se Eto’o do të transferohet te Chelsea sot, ku pritet të fitojë 7milionë funte në sezon. Për momentin ai është duke fituar 20 milionë euro te Anzhi, dhe është i gatshëm të heq dorë nga para vetëm të transferohet te Blutë.

Eto’o ka arritur dje në Londër, teksa sot pritet t’i kryejë testet mjekësore në ‘Cobham’, para se të nënshkruaje ofertë zyrtare me Chelsean.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s