Tottenham për Man Utd: 125 mln £ dhe Bale është i juaji

Posted: August 28, 2013 in Uncategorized
Tags:
Bale
Tottenham Hotspur së fundmi i ka ofruar një mundësi Manchester United për të transferuar yllin Uellsian, Gareth Bale, por vetëm nëse kanë në tavolinë 125 milionë funta. The Daily Star thotë se Real Madrid tashmë ka bërë ofertë për 24 vjeçarin, por ekziston edhe një ofertë nga një klub i panjohur. Sidoqoftë, për të blerë reprezentuesin nga Uellsi, Djajtë e Kuq duhet të kenë po aq para që eventualisht do ta kalonte blerjen e Ronaldos tek Real Madridi për 93 milionë € në vitin 2009. Së fundmi, ishte menaxheri i United, David Moyes ai që mohoi se ekipi i tij interesohet për shërbimet e Bale./botafutboll
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s