Hoeness: Guardiola me milja larg Mourinhos

Posted: August 28, 2013 in Uncategorized
Tags:
Guardiola - K

Presidenti i Bayern Munich, Uli Hoeness ka lansuar një deklaratë tejet kontraverse duke thënë se vendimi i tij për të sjellë në Allianz Arena Guardiolën ka qenë i saktë, pasi sipas tij Spanjolli është me milja larg strategut Portugez, Jose Mourinho.

“Pep dhe Mourinho kishin një luftë interesante në Spanjë për disa sezone dhe trajneri ynë fitoi duke qenë larg me milja”, u shpreh Hoeness për Sport Bild.

“Ka gjithmonë tension mes tyre. Nuk i fola Pep për Mourinhon, por ata nuk janë shokë të ngushtë”.

“Fakt është se ne nuk provuam të nënshkruanim me Mourinhon dhe provuam me Guardiolan. Them se morrëm një vendim të pastër me atë”./botafutboll

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s