Vlerësimet e lojtarëve: Man United 0-0 Chelsea

Posted: August 27, 2013 in Uncategorized
Tags:

Figurë

Manchester United është ndalur në ndeshjen e parë në shtëpi duke barazuar kundër Bluve të Londrës,ndeshje e cila përfundoi me rezultat pa gola 0-0 dhe botafutboll ju sjell vlerësimet e lojtarëve.

Manchester United

David De Gea – 8

Patrice Evra – 8.5

Phil Jones – 8

Rio Ferdinand – 8.5

Nemanja Vidic – 8.5

Michael Carrick – 8.5

Tom Cleverly – 7.5

Antonio Valencia – 7 (Dështimi i ndeshjes)

Wayne Rooney – 9 (Lojtari i ndeshjes)

Danny Welbeck – 8

Robin van Persie – 8.5

Zëvendësuesit:

Ryan Giggs – /

Ashley Young – 8

Chelsea

Petr Cech – 8.5

Branislav Ivanovic – 8.5

Ashley Cole – 8.5

Gary Cahill – 8

John Terry – 8.5

Ramires – 8

Oscar – 8

Kevin de Bruyne – 7 (Dështim i ndeshjes sipas fansave)

Eden Hazard – 7.5

Andre Schurrle – 7.5

Zëvendësuesit:

Fernando Torres – 8

John Obi Mikel – /

Azpilicueta – /

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s