Tottenham kërkon nga Inter Pereiran si huazim

Posted: August 27, 2013 in Uncategorized
Tags:

f9c63704-290a-4350-8b14-4d15599c8327.jpeg

Tottenham Hotspur, ka transferuar më shumë lojtar brenda një afati kalimtar veror se gjatë gjithë hsitorisë së klubit. Naturisht është pak edhe (shaka) sepse njëmend pas shitjës së Gareth Bale i cili kaloi te Real Madridi për më shumë se 100 milionë euro, zyrtarët e Spurs janë jashtëzakonisht aktiv. Pas shumë emrave që iu bashkuan klubit anglez dhe të tjerëve që priten, së fundmi Tottenham ka kërkuar nga Inter mbrojtësin Alvaro Pereira por në formë huazimi. Inter nuk është i gatshëm për këtë operacion për shkak se nuk ka zëvendësim adekuat, por shpresat e Spurs nuk vdesin sepse kanë para të gatshme në dorë për çdo situatë.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s