Parashikim: Barcelona – Atletico Madrid

Posted: August 27, 2013 in Uncategorized
Tags:

Figurë
Dita: 28 gusht, 2013 – E mërkurë
Ora: 23:00
Vendi: Camp Nou – Barcelona

Barcelona pritet të ketë një takim mjaftë të vështirë në ndeshjen kthyese në kuadër të Superkupës së Spanjës, përballë Atletico Madridit, ku ndeshja e parë përfundoi me rezultat të barabartë, 1-1.

Barcelona padyshim që konsiderohet favorite për këtë takim, duke parë faktin Blaugranët janë të pathyeshëm në ndeshjet në Camp Nou. Lionel Messi mund të mungojë në këtë takim, edhe pse ende nuk kemi marrë ndonjë lajm zyrtar nga skuadra e Barcelonës.

Sidoqoftë, Barcelonë do të ketë mjaftë mungesa në këtë takim, pasi Puyol ende nuk është rikuperuar plotësisht, Adriano do të mungojë për shkak të një lëndimi të ri, dhe Isaac Cuenca e Afellay janë të lënduar qe një kohë të gjatë.

Atletico Madridi në anën tjetër është në një formë të lartë, duke parë fitoren të fundit në La Liga prej 5-0, dhe një loje mjaftë të bukur të zhvilluar në ndeshjen e parë pikërisht kundër Barcelonës.

Pesë ndeshjet e fundit të Barcelonës:

Malaga 0-1 Barcelona
A.Madrid 1-1 Barcelona
Barcelona 7-0 Levante
Malaysia 1-3 Barcelona
Thailand 1-7 Barcelona

Pesë ndeshjet e fundit të A.Madridit:

A.Madrid 5-0 Vallecano
A.Madrid 1-1 Barcelona
Sevilla 1-3 A.Madrid
Nacional 0-2 A.Madrid
S.Cristal 0-1 A.Madrid

Pesë ndeshjet e fundit kokë më kokë:

A.Madrid 1-1 Barcelona
A.Madrid 1-2 Barcelona
Barcelona 4-1 A.Madrid
A.Madrid 1-2 Barcelona
Barcelona 5-0 A.Madrid

Epilogu: Për këtë takim, nuk ka shumë se çfarë të parashikohet, duke parë që shumë pak klube kanë arritur të dalin mirë nga Camp Nou, për shkak të formës perfekte që Blaugranët e kanë në këtë stadium. Dimensionet e mëdha të stadiumit, bëjnë që kundërshtarët të e humbasni vetën e tyre, teksa lojtarët vendas e shfrytëzojnë shumë mirë këtë gjë.

Parashikimi : Barcelona 3-1 Atleico Madrid

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s