Neuer dëshiron hakmarrje kundër Chelseat

Posted: August 27, 2013 in Uncategorized
Tags:

Figurë

Portieri i Bayern Munich, Manuel Neuer është i uritur për një hakmarrje në Superkupë kundër Chelseat.

“Është një shans unik për ne lojtarët të fitojmë këtë trofe. Është një finale dhe një ndeshje kundër fituesve të Europa League, pra Chelsea. Kemi diçka për të sqaruar me ta, të hakmerremi, prandaj shpresojmë të fitojmë në Pragë”, deklaroi reprezentuesi Gjerman për Uefa.com.

Bavarezet u mundën në penalti kundër Chelseat në vitin 2012, por menjëherë në sezonin tjetër të Champions League u rikthyen  duke mposhtur Dortmundin në finale./botafutboll

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s