Juventus kërkon 17 vjeçarin e Barcelonës

Posted: August 27, 2013 in Uncategorized
Tags:

 

Figurë
Skuadra italiane kërkon të transferojë sulmuesin 17 vjeçar të Barcelonës, i cili besohet se do të jetë ylli i së ardhmes në futbollin modern.

Lojtari quhet, Buenacasa dhe mendohet të jetë njëri ndër produktet më të mira të ‘La Masias’, pasi të gjithë e krahasojnë atë me Zlatan Ibrahimovic, për shkak të shumë vetive të njëjta që kanë këta dy persona. Goal.com raporton se Juventusi për momentin është duke e monitoruar situatën e lojtarit, edhe pse ende nuk ka bërë ndonjë tentim formal mbi të. Lojtari pritet që në të ardhmen, apo më mirë thënë shumë shpejtë, të bëj debutimin e tij me skuadrën e parë të Barcelonës, duke parë aftësitë e shkëlqyera të tij./botafutboll

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s