Hulk zëvendësues i Bale te Tottenham !

Posted: August 27, 2013 in Uncategorized
Tags:

335314e6-633d-4785-a853-da39b7342395.jpg

Pasi që kanë mbetur pa Willian, Tottenham është kthyer kah një brazilian tjetër, Hulk. Trajneri i Tottenhamit, Andres Villas Boas nuk po dorëzohet në kërkim të përforcimeve, pas largimit të lojtarit kyç të ekipit, Gareth Bale, i cili u transferua në Real Madrid.

Cak i ekipit nga White Heart Lane është sulmuesi i Zenitit, Hulk. Boas ka gati ofertën 35 milionëshe për sulmuesin brazilian, të cilin e sheh si shpëtimtarë të ekipit këtë sezon.

“Më duhet një lojtarë që e nuhatë golin dhe mund të them se e gjetur një të tillë. Shpresoj që së shpejti do të realizojmë transferimin e tij”, ka thënë Boas, duke mos dhënë emër. Mirëpo mediumet angleze bëjnë të ditur se bëhet fjalë për Hulkun, i cili nuk po kalon periudhë të mirë me ekipin rus dhe ka paralajmëruar largimin e tij ./botafutboll

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s