Freiburg ndal Bayernin

Posted: August 27, 2013 in Uncategorized
Tags:

Figurë

Skuadra bavareze, nuk ka arritur të nxjerrë më shumë se një barazim 1-1, në Mage Sola Stadion, përballë Freiburgut, i cili i shkaktoi mjaftë telashe Bayernit në këtë takim.

Fillimi i pjesës së parë ishte me një intensitet mjaftë të lartë dhe me një lojë të bukur. Në minutën e 33, Muller harkon deri te Xherdan Shaqiri, i cili fillimisht e ndal topin dhe më pas me një goditje të fortë me të majtën e tij, arrin të shënojë për epërsinë e Bavarezëve. Me këtë rezultat përfundon dhe pjesa e parë, duke e lënë në dilemë ndeshjen për pjesën e dytë.

Bavarezët përsëri e kishin ndeshjen nën kontroll, mirëpo edhe Freiburgu i tregua mjaftë i rrezikshëm në disa raste. Në minutën e 86, Hofler arrin të barazojë rezultatin dhe ta ndezë atmosferën në stadium, ku ishin të pranishëm një numër i madh i shikuesve.

Deri në fund Bayerni nuk arriti të shënojë ndonjë gol tjetër, dhe kështu merr asgjë më shumë se një pikë nga ky takim, duke shkuar në kuotën e 10 pikëve, me një ndeshje më shumë se skuadrat tjera të Bundesligës. /