Freiburg ndal Bayernin

Posted: August 27, 2013 in Uncategorized
Tags:

Figurë

Skuadra bavareze, nuk ka arritur të nxjerrë më shumë se një barazim 1-1, në Mage Sola Stadion, përballë Freiburgut, i cili i shkaktoi mjaftë telashe Bayernit në këtë takim.

Fillimi i pjesës së parë ishte me një intensitet mjaftë të lartë dhe me një lojë të bukur. Në minutën e 33, Muller harkon deri te Xherdan Shaqiri, i cili fillimisht e ndal topin dhe më pas me një goditje të fortë me të majtën e tij, arrin të shënojë për epërsinë e Bavarezëve. Me këtë rezultat përfundon dhe pjesa e parë, duke e lënë në dilemë ndeshjen për pjesën e dytë.

Bavarezët përsëri e kishin ndeshjen nën kontroll, mirëpo edhe Freiburgu i tregua mjaftë i rrezikshëm në disa raste. Në minutën e 86, Hofler arrin të barazojë rezultatin dhe ta ndezë atmosferën në stadium, ku ishin të pranishëm një numër i madh i shikuesve.

Deri në fund Bayerni nuk arriti të shënojë ndonjë gol tjetër, dhe kështu merr asgjë më shumë se një pikë nga ky takim, duke shkuar në kuotën e 10 pikëve, me një ndeshje më shumë se skuadrat tjera të Bundesligës. / 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s