Formacioni i javes ne Serie A

Posted: August 27, 2013 in Uncategorized
Tags:

Figurë
Tashmë ka perfunduar edhe java e parë e Serie A dhe është shpallur edhe formacioni më i mirë.

-3-4-3-
Portier : Mirante (Parma)

Mbrojtes : Maicon (Roma)
Mbrojtes : Campangaro (Inter)
Mbrojtes : Zuniga (Napoli)

Mesfushor : Cuadrado  (Fiorentina)
Mesfushor : De Rossi (Roma)
Mesfushor : Hamsik (Napoli)
Mesfushor : Cerci (Torino)

Sulmues : Tevez (Juventus)
Sulmues : G.Rossi (Fiorenina)
Sulmues : Toni (Hellas Verona)
/botafutboll

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s