Formacioni i javës në Premier Ligë

Posted: August 27, 2013 in Uncategorized
Tags:

Figurë

Java e dytë e Premier Ligës ishte mjaftë tërheqëse dhe spektakulare, e shoqëruar me derbin ndërmjet Manchester United dhe Chelseat, i cili përfundoi me rezultat të barabartë, 0-0.

Sulmuesi i Cardiffit, Fraizer Campbell shkëlqeu në fitoren e klubit të tij kundër Manchester Cityt, dhe kështu është future në këtë listë. Lukas Podolski shënoi një dopietë në fitoren e Arsenalit, teksa Daniel Sturridge ishte përsëri vendimtar në tre pikët që morrën The Reds.

Portieri i Sunderland, pati një performancë të shkëlqyer në barazimin e klubit të tij kundër Southampton, dhe kështu është në krye të kësaj liste.

Shihet që Cardiffi dhe Arsenali e dominojnë këtë listë, pasi kanë nga dy lojtarë në përbërjen e tyre, falë fitoreve të merituara që shënuan kundër Manchester Cityt respektivisht Fulhamit.

Lojtarët:

Westwood – Sunderland
Chester – Hull City
Vidic – M.United
Santon – Newcastle
Ward-Prowse – Southampton
Cazorla – Arsenal
Medel – Cardiff
Townsend – Tottenham
Sturridge – Liverpool
Campbell – Cardiff
Podolski – Arsenal

Formacioni 3-4-3

————————–Westwood—————————–
————-Chester—-—Vidic ———-Santon—
———Ward—–—Cazorla——-Medel——Townsend
————Sturridge——-Campbel———Podolski
botafutboll

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s