Formacioni i javës në La Liga

Posted: August 27, 2013 in Uncategorized
Tags:

Figurë

Java e dytë në La Liga nuk pati ndonjë befasi të madhe, pasi favoritët si Real Madridit, Barcelona dhe Atletico Madridi shënuan fitore ndaj klubeve respective.

Karim Benzema i dha fitoren Real Madridit teksa Adriano Barcelonës, dhe kështu dy lojtarë janë ftuar në këtë listë.

Diego Costa rikthehet përsëri në formacion, teksa katër lojtarë të Atletico Madridit janë në këtë listë.

Lojtarët:

Yoel – Celta Vigo
Adriano – Barcelona
Moreno – Espanyol
F.Luis – A.Madrid
R.Garcia – A.Madrid
Muniain – A.Bilbao
A.Turan – A.Madrid
D.Lopez – Espanyol
D.Costa – A.Madrid
Benzema – R.Madrid
C.Vela – R.Sociedad

Formacioni: 3-1-3-3

——————Yoel————–
——-Adrian——Moreno——Luis
—————-Garcia————–
——Muniain——Lopez——–Turan
——Costa——-Benzema——–Vela
botafutboll

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s