E pabesueshme Milan, pas Wesley Sneijder !!!

Posted: August 27, 2013 in Uncategorized
Tags:

875b9cbc-9992-47b6-ab67-8c86cc926f47.jpgKan mbetur edhe shtatë ditë që Milano, mund ti ndryshoj gjërat në skuadër, dhe eventualisht të përforcojn rradhët e veta nëse dëshirojnë të jenë në hap me skuadrat e tjera italiane që këtë vit janë përforcuar dukshëm. Sipas shtypit italian pas dështimit të trasferimit të Keiuske Hondas, dhe Adem Ljajic, që për çdo moment pritet të nënshkruaj me Romën. Tani Adriano Galliani, po shikon drejt Stambollit, te skuadra Galatasaray për mesfushorin holandes Wesley Sneider, që nëse i besohet mediave Galata,janë të gatshëm edhe ta shesin pasi paga e hoalndezit është mjaft e lartë afërsisht 5.5 milionë euro, derisa me ish anëtarin e Interit, turqit kan kontratë deri në vitin 2016. Shtypi turk citon se presidenti Ünal Aysal, mund ta liroj lojtarin për 7 milionë euro shifër kjo jo shumë e lartë për rossonerët, mirëpo Milan do të mendoj për këtë vetëm nëse arrin të kualifikohet në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve./botafutboll

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s