Allegri: Milan-PSV vendos merkaton

Posted: August 27, 2013 in Uncategorized
Tags:

Figurë

Massimiliano Allegri rikthehet më një deklaratë interesante në vigjilje të përballjes me PSV në kuadër të playoffit të Champions League.

 

Trajneri i rossonerëve është shprehur kështu në intervistën për gazetarë: Kjo ndeshje është çelësi jonë për prestigjin dhe stinorin e sivjetëm, poashtu është deçizive edhe për merkaton tonë të sivjetme.Ne e dijmë se vijmë pas një loje të keqe ndaj Veronës dhe nuk duam ta përsërisim këtë, dhe tani duhet të luajmë pa shumë presion dhe pa nervozizëm të tepruar.

Ne duhet të tregohemi të duruar se përpara do të kemi një ekip shumë kolektiv. PSV është një ekip i ri që luan futboll të mirë dhe janë mjaft entuziast.Ne nuk duhet të mendojmë që na konvenon rezultati 1-1, por duhet të mendojmë që të mos pranojmë gol, dhe gjithsesi duhet ti shmangemi lojës që e luajtëm ndaj Veronës në fundjavë./botafutboll

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s