VIDEO : Reali, përsëri me vështirësi

Posted: August 26, 2013 in Uncategorized
Tags:

Real Madridi ka shënuar fitore tejet të vështirë kundër Granadës por shumë të rëndësishme në kuadër të javës së dytë të La Ligas, me rezultat minimal 1-0.

Ndeshja filloi shumë mirë për Los Blancos, kur në minutën e 10, Cristiano Ronaldo pason te Benzema i cili shënon bukur përballë portierit. Në vazhdim të gjithë menduan se Los Blancos do të bënin një goleadë në këtë takim, por nuk ndodhi kështu.

Granada u mbrojtë mirë, dhe kështu pjesa e parë përfundoi me fitore minimale të Mbretërve, duke lënë gjithçka të hapur për pjesën dytë.

Pjesa e dytë kaloi në dominim të Realit, i cili kërkoi të shënoj golin e dytë dhe të qetësisë, edhe pse nuk e arriti këtë gjë.

Kështu Reali përfundon ndeshjen me fitore minimale, dhe ngjitet në kuotën e gjashtë pikëve pas dy ndeshjeve. Klubet tjera të cilët kanë nga gjashtë pikë janë: Villareali, Bilbao, A.Madridi dhe Barcelona./botafutboll