Pensionohet Deco

Posted: August 26, 2013 in Uncategorized
Tags:

Figurë

Ish-ylli i Barcelonës dhe Chelseat, Deco ka njoftuar tërheqjen nga futbolli profesional në ditëlindjen e tij të 36.

 

“Me shumë pikëllim dhe keqardhje njoftoj fundin e karrierës sime si sportist profesional. Minutat e fundit me Fluminesen të Mërkurën ishin të fundit në 17 vitet e mia si futbollist”, ishte cituar të ketë thënë Portugezi për AS.

 

“Do të doja të vazhdoja deri në fund të kampionatit Brasileiro të ndihmoj ekipin të rikthehet në Libertadores, por trupi im nuk do ta përballonte. Jam shumë falënderues për besimin dhe përkrahjen”.

Deco filloi karrierën me klubin Portugez Salgueiros, para se të transferohej tek Porto në vitin 1999. Vlen të përmendet se gjatë karrierës e ka fituar dy herë Ligën e Kampionëve, përkatësisht me Porton dhe Barcelonën, njëkohësisht edhe tituj të tjerë./botafutboll

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s