Formacioni i javes ne BundesLiga

Posted: August 26, 2013 in Uncategorized
Tags:

Figurë
Goal.com ka përzgjedhur lojtarët më të mirë të cilën ka bërë performancë të shkëlqyer, gjatë javës së fundit në Bundesligës.

Padyshim që dyshja e Bayernit ‘Robbery’, ka shkëlqyer gjatë kësaj fundjave, të cilët ishin vendimtar në fitoren e Bavarezëve kundër Nurnbergut. Dortmundi pavarësisht që shënoi fitore në këtë javë, asnjë lojtar nuk është futur në këtë listë.

Gjithashtu në këtë listë shihet një dominim i lojtarëve të Mainz dhe Leverkusen, të cilët me performancat e tyre i ndihmuan shumë klubeve përkatëse për të marrë pika të plota.

Lojtarët:

H.Muller – Mainz
Lahm – Bayern
Noveski – Mainc
Sakai – Hannover
Robben – Bayern
Sam – Leverkusen
Bender – Leverkusen
Volland – Hoffenhheim
Ribery – Bayern
Diouf – Hannover
Kiesling – Leverkusen

Formacioni: 3-5-2

—————————-Muller————————————
———Lahm ———Noveski————- Sakai
—Robben— Sam—- Bender— Volland ——Ribery
———————Diouf ———Kiesling
/botafutboll

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s