Mourinho sulmon Guardiolen

Posted: August 25, 2013 in Uncategorized
Tags:

Image

Trajneri i Chelseat, Jose Mourinho ka thënë se skuadra e Bayern Munich nën drejtimin e Jupp Heynckes ishte skuadra më e mirë në botë, teksa nuk është i bindur se a do të jetë ajo e mirë nën drejtimin e Pep Guardiolës.

“Ishte Bayerni i Jupp Heynckesit i cili ishte klubi më i mirë në Europë. Tani ata kanë trajner të ri dhe lojtarë të ri – Por unë nuk jam i sigurtë nëse ata janë ende të fortë”, ishte thumbimi që i bëri Mourinho Guardiolës në deklaratë për Bild.

Kjo deklarata e Mournhos erdhi vetëm disa ditë para ndeshjes së Superkupës Europiane, ndërmjet Bayernit dhe Chelseat, ku këto fjalë tregojnë më mirë atmosferën e atij takimi./botafutboll

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s