Teksa kanë mbetur edhe disa javë deri në fundin e këtij tregu të transferimeve, botafutboll.wordpress.com ju sjell çdo spekulim, lëvizje apo ndonjë transferim në kohë reale, ku do të mundohemi të mos e anashkalojmë asnjë lajm.
25 Gusht (E dielë)

– Chelsea arrin marrëveshje me Anzhi Makhachkala për transferimin e sulmuesit, Samuel Eto’o. Transferimi është arritur si pjesë e marrëveshje se arritjes së Willian në Stamford Bridge. /Daily Telegraph

– Manchester United pritet të bëj një ofertë finale për mesfushorin e Barcelonës, Cesc Fabregas. Pritet që oferta e Djajve për mesfushoin spanjoll të jetë diku më e lartë se 45 milionë euro, ku fjalën e fundit këtu do ta ketë Barcelona. /Daily Mirror

– Pas arritjes së Willian te Chelsea, njëri nga Muata, Oscar ose Hazard duhet të largohet nga Stamford Bridge, dhe sipas mediave, largimi i spanjollit pritet të bëhet shumë shpejtë, duke marrë parasysh që mund të jetë çelësi i transferimit të Rooneyt. /The People

– Presidenti i Monacos kërkon transferimin e mesfushorit të Sevillas, Geoffrey Kondogbia ku pritet të bëj një ofertë prej 20 milionë euro, për mesfushorin francez. /L’Equipe

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s