Martino: Çmenduri e Real-it çmimi i Bale

Posted: August 25, 2013 in Uncategorized
Tags:

Image
Ndërsa Reali pritet të bëjë publik gjatë së dielës kalimin zyrtar të Gareth Bale në “Santiago Bernabeu”, trajneri i Barcelonës, Tata Martino, nuk priti prezantimin e uellsianit për të hyrë në polemika. ”Pa dyshim që është një futbollist i shkëlqyer, por nëse shifrat e përfolura në media për blerjen e tij janë të vërteta, atëherë ato përbëjnë një mungesë respekti për të gjithë spanjollët dhe ata njerëz të tjerë të botës që kanë vështirësi për të shtyrë muajin”, deklaroi Martino. Megjithatë, në fjalët e tij, Martino harroi se ishte vetë ekipi që ai drejton, Barcelona, që nisi të shpenzonte shuma marramendëse në merkato, duke mbajtur deri me tani, ne pritje te zyrtarizimit te Bale ne Madrid, rekordin për blerjen e kesaj vere, me 72 milionë euro të shpenzuara për Neymar.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s