Inter starton me fitore

Posted: August 25, 2013 in Uncategorized
Tags:

Figurë
Interi ka filluar sezonin 2013-2014 në mënyrën më të mirë duke shënuar fitore me rezultat 2-0 si vendas kundër Genoas.

Pjesa e parë tregoi baraspeshë ndërmjet dy ekipeve me Interin që në sulm kishte Palacion, kurse në anën tjeter Genoa startoi me Gilardinon, mirëpo 45′ minutat e para nuk treguan gola.

Në pjesën  e dytë Nerazzurët ishin më të mirë në çdo aspekt duke bërë presion në portën kundërshtare dhe vendasit fituan epërsinë për 1-0 me anë të mbrojtësit Yuto Nagatomo i cili zhbllokon rezultatin në minutën e 75′, kurse për të përmbysur çdo shpresë për barazim për mysafirët përkujdeset Rodrigo Palacio duke shënuarnë minutat shtesë për rezultatin përfundimtar, Inter 2-0 Genoa.

Me këtë fitore, ekipi i Mazarrit pozicionohet në vendin e parë të tabelës, kurse Genoa aktualisht gjindet në vendin e fundit./botafutboll