Cardiff përmbys City-n

Posted: August 25, 2013 in Uncategorized
Tags:

Figurë

Cardiff ka shënuar fitore sensacionale 3-2  në shtëpi kundër Manchester Cityt, njëkohësisht duke bërë befasinë e këtij fillim-sezoni, ngase City edhe pse ishte duke avansuar në fund humbet tre pikë.

Në pjesën e parë, edhe pse City dominoi në posedim të topit, Cardiff nuk u dorëzua lehtë duke u treguar një arrë e fortë për t’u thyer dhe 45′ minutat e para përfunduan me rezultat baraz 0-0.

Në pjesën e dytë gjërat ndryshojnë krejtësisht. Ishte Edin Dzeko në minutën e 52′ i cili me një goditje të fuqishme e cila u devijua paksa shënon për 1-0 duke kaluar Cityn në epërsi.

Figurë

Cardiff ka shënuar fitore sensacionale 3-2  në shtëpi kundër Manchester Cityt, njëkohësisht duke bërë befasinë e këtij fillim-sezoni, ngase City edhe pse ishte duke avansuar në fund humbet tre pikë.

Në pjesën e parë, edhe pse City dominoi në posedim të topit, Cardiff nuk u dorëzua lehtë duke u treguar një arrë e fortë për t’u thyer dhe 45′ minutat e para përfunduan me rezultat baraz 0-0.

Në pjesën e dytë gjërat ndryshojnë krejtësisht. Ishte Edin Dzeko në minutën e 52′ i cili me një goditje të fuqishme e cila u devijua paksa shënon për 1-0 duke kaluar Cityn në epërsi./botafutboll

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s