Toni prish javën e parë të Milanit në Serie A

Posted: August 24, 2013 in Uncategorized
Tags:

Image

Ish anëtari i Fiorentinas Luca Toni ishte protagonist i dy golave në sfidën e parë të Series A italiane, dy gola që i dhanë tre pikë skuadrës së Veronas në takimin e vështirë përballë Milanit. Të parët që kaluan në epërsi ishin mysafirët, të cilët shënuan në minutën e 14′ me anë të transferimit të ri Andrea Poli. Megjithatë, gëzimi i kuqezinjëve zgjati shumë pak, me Luca Tonin i cili shënoi dy herë me kokë në portën e Abbiatit, në minutën e 30′ dhe 53′ të takimit. Me këtë fitore Verona aktualisht pozicionohet në vendin e parë në Serie A, ndërsa Milani duhet të fillojë të mendojë për sfidën e mesjavës për kualifikim play-off në Ligën e Kampionëve përballë PSV.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s