Bayern vuan po në fund fiton me Nurnberg

Posted: August 24, 2013 in Uncategorized
Tags:

Image

Fitore e pastër, por e vuajtur. Kështu mund cilësohet suksesi i fundit i Bayern Munich ndaj Nurenberg, ku bavarezët kanë vuajtur deri në minutën e 70-të, kur Ribery ka shënuar golin e parë të takimit. Për të siguruar fitoren ka menduar 8 minuta më pas Roben, duke i dhënë kështu edhe 3 pikë të tjera Bayern dhe duke mos humbur terren ndaj Dortmund, që fitoi të premten 1-0 ndaj Werder Bremen. Kujtojmë që skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola ka humbur edhe një 11-metërsh nga Alaba. Gjithsesi, penalltia ishte e dyshimtë dhe ndoshta humbja e saj sfumon polemikat. Ndërkohë, ka fituar sërish edhe Leverkusen e Mainzi. Në krye të Bundesligës kemi 4 skuadra që kryesojnë me pikë të barabarta, me nga 9 pikë. Dortmund me golaverazh më të mirë, pastaj Leverkusen, i treti Bayern dhe mbyll katërshen Mainz.
DJE
Borussia Dortmund – Werder Bremen               1-0
SOT
Bayer Leverkusen – B. Moenchengladbach         4-2
Bayern Munich – Nurnberg                                   2-0
Hannover – Schalke                                             2-1
Hoffenheim – Freiburg                                          3-3
Mainz – Wolfsburg                                               2-0
Hertha Berlin – Hamburger                                18:30
NESËR
Braunschweig – Eintracht Frankfurt                   15:30
Augsburg – VfB Stuttgart                                     17:30

         SKUADRAT                                    PIKE

 • 1.Dortmund                                        9
 • 2.Bayer Leverkusen                           9
 • 3.Bayern Munich                                9
 • 4.Mainz                                               9
 • 5.Werder Bremen                              6
 • 6.Hannover                                         6
 • 7.Hoffenheim                                      5
 • 8.Hertha Berlin                                   4
 • 9.Wolfsburg                                        3
 • 10.Moenchengladbach                        3
 • 11.Nurnberg                                         2
 • 12.Freiburg                                           1
 • 13.Hamburger                                      1
 • 14.Schalke                                            1
 • 15.VfB Stuttgart                                    0
 • 16.Braunschweig                                 0
 • 17.Augsburg                                         0
 • 18.Eintracht Frankfurt                          0

 

 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s